Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


Szkoła w Pińczycach jest już po generalnym remoncie. Wygląd zewnętrzny po termomodernizacji zmienił się nie do poznania a i wewnątrz jest czego pozazdrościć. Cały budynek jest ocieplony i pokryty tynkiem akrylowym. Dach ocieplony a pokrycie  dachowe wymienione na blachodachówkę, nowe okna i parapety. Wymienione rynny i rury spustowe, nowe schody boczne i pochylnia, odnowione kraty i balustrada, a przed wejściami kostka brukowa. Odnowiono wszystkie o pomieszczenia szkolne, są tam nowe posadzki, odświeżone ściany, zmodernizowane centralne ogrzewanie.
Przy okazji remontu pracownia chemiczna zrobiona została wg. najnowszych standardów, odpowiednio wyposażona w pomoce naukowe. Koszt całej inwestycji to 1 milion zł. Gmina otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 121 tys.744 zł oraz pożyczkę 137 tys. 739 zł, resztę pokryła gmina.
Wykonawcą było Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego „ŻAK” Antoni Żak z  Dąbrowy Górniczej.
„W takiej szkole aż przyjemniej i chętniej można się uczyć, chociaż nasi uczniowie osiągają wspaniałe wyniki w nauce, zajęliśmy pierwsze miejsce w powiecie myszkowskim w egzaminie gimnazjalnym”- powiedziała dyrektor Zespołu Szkół w Pińczycach  Joanna Sularz.  Jest to kolejna inwestycja Koziegłów w dziedzinie oświaty. Planowane następne to termomodernizacja ZS w Lgocie Górnej przy udziale środków z WFOŚ oraz Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym  z Regionalnego Programu Operacyjnego. BK

 

14

LIP

2008

2473

razy

czytano

3956/4490

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.