Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jesienne inwestycje w Gminie Koziegłowy

 


Następne obiekty sportowe w Gminie Koziegłowy

Do końca 2008roku w Gminie Koziegłowy powstanie następny, nowy obiekt sportowy. Teren przy Szkole Podstawowej w Koziegłówkach zagospodarowany zostanie pod ogólnodostępne boisko wielofunkcyjne wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zakres inwestycji obejmuje: boisko wielofunkcyjne o wymiarach 26m x 44m o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej w kolorze ceglastym i zielonym, w którego skład wchodzi boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki oraz dwa boiska do siatkówki. Bieżnia lekkoatletyczna, 3 torowa o długości 75m, z powierzchnią syntetyczną  poliuretanowej, skocznia w dal oraz piłkochwyty. Całość ozdobią chodniki z kostki brukowej oraz ławki parkowe. Nie zabraknie tam również placu zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, ścianą wspinaczkową i wieżą strażacką wraz z huśtawkami Dodatkowy obiekt sportowy jeszcze bardziej poprawi warunki realizacji zajęć wychowania fizycznego oraz integrację społeczeństwa, poprzez imprezy sportowe a także  wpłynie na promowanie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców gminy. Ta inwestycja będzie kosztowała gminę około 885 tys. zł.

Na początku roku, Gmina i Miasto Koziegłowy złożyła również wniosek, do Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej, o dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Pińczycach” w ramach programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży”. Koszt inwestycji ujęty we wniosku o dofinansowanie to795 tys..  Zakres rzeczowy: budowa: wielofunkcyjnego boiska sportowego, bieżni lekkoatletycznej, skoczni do skoków w dal, placu zabaw, ciągów komunikacyjnych.

Dzięki inicjatywie i staraniom burmistrza Jacka Ślęczki oraz pracowników Urzędu, zgodnie z Postanowieniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 23 września 2008r. w sprawie dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, na realizację przedmiotowego przedsięwzięcia zostały przeznaczone środki w wysokości 200 tyś. . Podpisanie umowy w sprawie dofinansowania inwestycji w przyszłym tygodniu.

Przebudowa drogi gminnej Gniazdów – Wylągi oraz drogi gminnej ul Spacerowa w Cynkowie

Przebudowa nawierzchni drogi  na odcinku 2,02 km ma być wykonana również do końca 2008r. Obecnie droga ta posiada silnie zdeformowaną z licznymi zagłębieniami nawierzchnię co znacznie utrudniało ruch na tym odcinku. Nowa nawierzchnia oraz wprowadzone korekty  mają na celu łagodniejszy przebieg trasy  i poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Koszt tej inwestycji to 275 499,18 zł. Dofinansowanie z  Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych to 71 tys. 400 zł. Gmina Koziegłowy zakwalifikowała się również do planu rezerwowego FOGR z szansą na dodatkowe 70 tys. zł. Nowa  nawierzchnia i pobocza na drodze  o dł.906 m. odcinek główny oraz 285 m odcinków bocznych  w Cynkowie to inwestycja, która ma być również  zrealizowana w tym roku. Koszt to 578 245, 29 zł.

Oświetlenie

Przebudowa napowietrznej linii niskiego napięcia (dobudowa przewodu oświetlenia ulicznego na słupach istniejącej linii) przy ul. Spacerowej w Cynkowie, budowa oświetlenia ulicznego przy ul. Grabowej w Pińczycach oraz budowa oświetlenia ulicznego przy ul. Warszawskiej w Koziegłowach, będzie w tym roku kosztowała gminę około 79 tys. zł. BK

14

PAŹ

2008

2329

razy

czytano

3955/4535

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.