Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nieopodal Kalisza, pradawnej Calisji, wzmiankowanej już w II wieku przez rzymskiego podróżnika Ptolemeusza Klaudiusza, leży Russów i Licheń. Te dwie miejscowości były podbijane przez uczniów Zespołu Szkół w Pińczycach w dniu
18 listopada. Wyjazd był realizowany w ramach projektu „Wiedza, wsparcie z EFS-u
– oto droga do sukcesu” (POKL, Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2).
W pierwszej kolejności uczniowie odwiedzili Muzeum Marii Dąbrowskiej, mieszczące się w dworku w Russowie, gdzie się urodziła. Obraz swoich rodzinnych stron pisarka utrwaliła na kartkach powieści „Noce i dnie”, zmieniając nazwę Russów na Serbinów. Dworek otoczony jest imponującym sześciohektarowym parkiem, gdzie można również zobaczyć drewniane budynki wiejskie składające się na zagrodę chłopską z przełomu  XIX i XX wieku.
Od „Niechciców” uczniowie udali się do Lichenia, gdzie odwiedzili neogotycki kościół św. Doroty z sanktuarium maryjnym
i bazyliką - największą katolicką świątynię w Polsce, siódmą w Europie i dziesiątą na świecie. Ta monumentalna budowla stanowi wotum narodu polskiego za dwa tysiące lat chrześcijaństwa. Alejki wiodące do licznych kaplic, pomników i miejsc zadumy, sprzyjają kontemplacji, której poddali się z pewnością uczniowie Zespołu Szkół w Pińczycach wraz z opiekunami: Joanną Sularz, Barbarą Bańką, Aleksandrą Niedziochą, Małgorzatą Będkowską. Kolejną  wyprawę uczniowie planują wczesną wiosną. Tym razem będą to „tatarskie jurty” – Bohoniki i Kruszyniany na Podlasiu.
 

15

GRU

2011

3296

razy

czytano

3215/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.