Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tegoroczne święto naszych milusińskich, w Koziegłowach zorganizowane zostało  na sportowo. Już w godzinach przedpołudniowych odbył się bieg Koziołka. W czterech kategoriach wiekowych, wystartowało ponad 80 osób. Bieg przełajowy przyciągnął miłośników biegania nie tylko najmłodszych, w zabawie uczestniczyły również osoby trochę starsze. Zawodnicy pokonali dystans około 1km i około 2 km, w zależności od wieku. Wszyscy otrzymali koszulki z logo gminy, a pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostały nagrodzone medalami i drobnymi upominkami.
Najlepiej pobiegli:
Szkoła Podstawowa dziewczęta
1. Adrianna Pala
2. Klaudia Zalewska
3.  Julia Puszczewicz
Szkoła Podstawowa chłopcy
1. Paweł Górniak
2. Filip Kurzak
3. Michał Wiśniewski
Gimnazjum dziewczęta
1. Justyna Czarnik
2. Maria Piotrowska
3. Weronika Szmukier
Gimnazjum chłopcy
1. Dawid Sobota
2. Dawid Filipczyk
3. Tomasz Muchla
Młodzież
1.  Damian Bąk
2.  Dawid Florczyk
3.  Dawid Górniak
  Dorośli kobiety
1. Izabela Ptasik
2. Jolanta  Chachulska
Dorośli mężczyźni
1. Jan Machowski
Podczas popołudniowej części Gminnego Dnia Dziecka zaprezentował się Zespół BEES z Gimnazjum  Zespołu Szkół w Pińczycach. Zespół zaśpiewał i zatańczył piosenki o tematyce związanej z EURO 2012. Na scenie wystąpili i odebrali nagrody także laureaci konkursu powiatowego „Mam talent” w kategoriach talent muzyczny i sceniczny, oraz konkursu plastycznego „Mam marzenia – gdybym został królem…”. Patronat honorowy nad konkursami objął i ufundował nagrody Burmistrz Gminy  i Miasta Koziegłowy. Po wspaniałych występach artystycznych dla dzieci wystąpiły, wraz ze swoimi opiekunami, pieski  z Europejskiego Centrum Szkolenia Psów K9. Niepowtarzalnych wrażeń dla młodszych i nieco starszych dostarczyła wizyta motocyklistów z Myszkowskiego Klubu Motocyklowego.  Każde dziecko znalazło podczas pikniku coś dla siebie: był konkurs plastyczny „Mój przyjaciel”, gry sportowe oraz zabawy przy muzyce, które prowadziły kierownik i wychowawcy Świetlic  Środowiskowych. Uśmiechnięte buzie wszystkich dzieci odpędziły zbierające sie chmury deszczowe i zawitało  słoneczko. Organizatorem święta był  Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy i Miejsko - Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. Dodatkową  atrakcją  stanowiło darmowe wesołe miasteczko, malowanie twarzy, poczęstunek i mała gastronomia.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów, którymi w tym roku byli: Akcja Katolicka, BJ Products Koziegłowy, Pizzeria Toskania, Europejskie Centrum Szkolenia Psów K9, Myszkowski Klub Motocyklowy. 
 Również w Zespole Szkół   w Lgocie Górnej " Dzień Dziecka " upłynął w sportowej atmosferze. Zespół Szkół w Lgocie Górnej wraz z MGLKS "Błękitni" Koziegłowy zorganizował dla uczniów tejże szkoły Dzień dziecka na sportowo.W programie zaplanowano zawody w kilku konkurencjach: kolarstwo, lekkoatletyka i siatkówka. Padający deszcz pokrzyżował plany, sztuczna nawierzchnia boiska uniemożliwiła przeprowadzenie lekkoatletyki i siatkówki. Pogoda nie przeszkodziła w rywalizacji młodym kolarzom. Trener Andrzej Chmurzewski wraz z Panią Dyrektor Bożena Witos wręczyli dyplomy i medale najlepszym w tej konkurencji.

 Wyniki zmagań rowerowych w Lgocie Górnej

Szkoły Podstawowe:
Dziewczęta:
1.Daria Korek
2.Roksana Pawlik
3.Martyna Kopecka
Chłopcy:
1.Tymoteusz Ślęczka
2.Daniel Jurczyk
3.Dawid Waś
Gimnazjum:
Dziewczęta:
1.Dominika Sroślak
2.Angelika Rychlik
3.Agnieszka Białas
Chłopcy:
1.Dominik Gębka
2.Karol Dulik
3.Piotr Majchrzak

05

CZE

2012

4260

razy

czytano

3017/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie: