Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Półkolonie z Kulturą w Lgocie Mokrzesz

 

Grupa Aktywni Kreatywni oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach zapraszają  dzieci i młodzież w wieku  7-14 lat na PÓLKOLONIE Z KULTURĄ, które odbędą  się w dniach 13 -19 lipca br. w Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz.
Warsztaty będą odbywały się  od poniedziałku do niedzieli,  od 9.00 do 14.00.   Zakończą się finałowym pokazem efektów tygodniowej pracy dla rodziców i społeczności lokalnej. Prezentacja spektaklu teatralno- tanecznego,  wystawy wyrobów z papieru i grafik odbędą się w niedzielę 19 lipca podczas imprezy plenerowej Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.
Nie przewiduje się żadnych przesłuchań do grup warsztatowych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.  
W ramach półkolonii prowadzone będą  równolegle trzy warsztaty: papieroplastyczny, teatralno-taneczny i grafiki warsztatowej.
Warsztaty papieroplastyczne pt. "Papierowe improwizacje" to zajęcia , których celem jest rozbudzenie wyobraźni twórczej, kreatywności, pomysłowości oraz rozwijanie zainteresowań  i zdolności plastycznych. Uczestnicy zapoznają się z procesem powstawania, a następnie wyplatania z wikliny papierowej. Odkryją niezwykłe możliwości tworzenia w przestrzeni z pomocą masy papierowej oraz zgłębią tajniki techniki decoupage’u.
Zajęcia teatralno-taneczne nastawione są na rozwijanie świadomości ciała i przestrzeni. Polegają na pracy nad prawidłowym oddechem, interpretacją tekstu, ekspresją sceniczną przez zabawy i improwizacje. Efektem będzie wspólne z uczestnikami warsztatu opracowanie i prezentacja spektaklu i etiud teatralnych.
Na warsztatach grafiki warsztatowej dzieci i młodzież poznają kilka technik grafiki warsztatowej: linoryt, papieroryt, druk z płyt kartonowych, suchą igłę, gipsoryt, kolografię, monotypię, szablon i inne techniki autorskie. Tematy prac będą nawiązywały do walorów najbliższych okolic, tradycji rodzinnych i miejscowych. Na to co bliskie i znane można będzie  niejednokrotnie  spojrzeć  z nowych perspektyw.
 
Więcej informacji na temat półkolonii znajduje się na stronie http://teatrnapoddaszu.pl/ lub pod numerem 509 116 264.
Zapisy przyjmowane są  pod adresem  teatrnapoddaszu@gmail.com
Projekt finansowany jest  ze środków Programu Fundusz Inicjatyw  Obywatelskich. Informacja przesłana przez MGOPK w Koziegłowach
 

01

LIP

2015

1952

razy

czytano

2637/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.