Skróty klawiszowe:

Gmina Koziegłowy na Centralnych Targach Rolnictwa

Strona główna » Aktualności » Gmina Koziegłowy na Centralnych Targach Rolnictwa

wielkość tekstu: A | A | A

Przedstawiciele Gminy i Miasta Koziegłowy uczestniczyli 26 listopada w Centralnych Targach Rolnictwa, które odbyły się na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Celem wyjazdu była promocja Gminy Koziegłowy. Wzięli w nim udział: Koło Gospodyń Wiejskich „Ziemianki”, Zespół Pieśni i Tańca Koziegłowy, Renata Garleja - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach oraz pracownik Referatu Promocji i Rozwoju UGiM Koziegłowy.

Na koziegłowskim stoisku prezentowane były wyroby z osikowego łyka, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Większość przybyłych po raz pierwszy miała kontakt z tym unikalnym produktem. Na stoisku nie zabrakło także sztucznych choinek i materiałów promocyjnych dotyczących Gminy Koziegłowy. Pięknie prezentował się odrestaurowany sztandar KGW Ziemianki. Panie z Zespołu Pieśni i Tańca Koziegłowy dały dwa występy sceniczne, za które nagrodzone zostały gorącymi brawami. Jednym z gości targów był Eduardo da Silva, Minister Rolnictwa Brazylii.

Organizatorami imprezy byli: Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych wraz z Radą Krajową KGW i Fundacją 150-lecia KGW. Targi służyły zarówno prezentacji producentów maszyn rolniczych i urządzeń używanych w rolnictwie, nasion, środków ochrony roślin, nawozów, zwierząt hodowlanych jak i były przeglądem dorobku kulturowego i twórczości ludowej Kół Gospodyń Wiejskich.

KGW prezentowały odwiedzającym targi różnorodność polskiego folkloru, regionalne obrzędy, piękno ludowego rękodzieła, barwność i odrębność regionalną strojów, a przede wszystkim kulinarny kunszt wiejskich gospodyń. W ramach targów odbyła się też X Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych. Gmina Koziegłowy została zaproszona do wystawienia stoiska z twórczością ludową - osikowym łykiem. Targi odwiedziły tysiące zwiedzających.

Koziegłowskie stoisko odwiedził m.in. Antoni Ptak, właściciel Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, który otrzymał na pamiątkę od naszych pań  osikową ozdobę.

czytano: 2096 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2016-11-29 08:46:46

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook