Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczestnicy WTZ Wojsławice odwiedzili stolicę

Dzięki zaangażowaniu, kreatywności i dobremu sercu Terapeutki z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wojsławicach oraz wolontariuszy z BNP PARIBAS BANK w Warszawie, 1 kwietnia uczestnicy WTZ oraz grupa dzieci z gminy Koziegłowy mogły uczestniczyć w wycieczce do Warszawy.

Mimo wczesnej godziny wyjazdu i długiej, męczącej drogi, wszyscy chętnie podjęli trud zdobycia odznaki i dyplomu Młodego Odkrywcy Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęło się od warszawskiego ZOO. Pani przewodnik opowiadała o historii ZOO oraz o każdym oglądanym zwierzęciu. Poznaliśmy nie tylko zamieszkujące tam gatunki ale także imiona i wiek mieszkańców ZOO. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, m.in. że przysmakiem warszawskich niedźwiedzi polarnych (jedynych zresztą w Polsce) jest majonez!!! Zostaliśmy zainspirowani do poszukiwania i odkrywania kolejnych informacji związanych z tym miejscem.

Pogoda była wręcz wymarzona do spacerowania i zwiedzania – słońce nie opuszczało nas nawet na krok. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczęliśmy od posiłku regeneracyjnego w Pizza Hut. Przewodnik, który nas oprowadzał, w sposób bardzo przystępny dzielił się z nami swoją wiedzą na temat historii, legend oraz ciekawostek związanych ze stolicą. Dzięki mapom, puzzlom, zagadkom, zwiedzanie było atrakcyjne. Finał zwiedzania Starego Miasta odbył się na placyku przy ulicy Kanonia, gdzie znajduje się spiżowy dzwon. Legenda głosi, że dotykając go wrócimy do Warszawy.

Ostatnim punktem programu był taras widokowy znajdujący się na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Piękna pogoda pozwoliła daleko sięgać wzrokiem i zobaczyć z góry stolicę naszego kraju.

Pomimo napiętego harmonogramu, wszyscy uczestnicy wycieczki, choć zmęczeni, byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Dla większości z nich, była to pierwsza i być może ostatnia wyprawa do Warszawy.

Koszty wycieczki, w większości zostały pokryte przez Fundację BGZ BNP PARIBAS w Warszawie. Wolontariusze fundacji o wielkim sercu nawiązali nić porozumienia ze wszystkimi uczestnikami wycieczki. Mamy nadzieję, że rozpoczęta współpraca będzie dalej kontynuowana.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania organizatorom, a zwłaszcza Paniom Ewie Szeremecie- Kardasz, Ilonie Suskiej oraz Paulinie Dudzie

WTZ Wojsławice

05

KWI

2017

1022

razy

czytano

2108/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności