Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Poniedziałek, godz. 8.30, uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach wraz z wychowawczynią Małgorzatą Waś, w ramach realizacji projektu ŻYWIOŁ– OGIEŃ, stawili się w remizie OSP na spotkanie z dh Rafałem Zenderowskim i dh Kamilem Piotrowskim. Po krótkim szkoleniu wspólnie ze strażakami udali się do Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Myszkowie.

Celem wizyty było nabycie niezbędnych umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Uczniowie zobaczyli sprzęt jakim dysponuje jednostka oraz poznali  jego przeznaczenie i zastosowanie. Zapoznali się z realizowanymi przez straż sposobami alarmowania i zachowania w przypadku zagrożenia. Byli świadkami wyjazdu strażaków do akcji.

Młodzi strażacy Krzyś Szatan, Julia Kulak, Zuzia Zenderowska oraz ich rówieśnicy z klasy złożyli w obecności kapitana jednostki Obietnicę Małego Strażaka. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie wręczyli strażakom  wykonany przez Dawida Skrobarczyka rysunek i pamiątkową tabliczkę z podziękowaniem. Sami również otrzymali upominek. Wspólnie zaplanowano wizytę przedstawiciela myszkowskiej jednostki w SP w Koziegłówkach celem podsumowania realizacji 8 punktów złożonej obietnicy. „Lekcja” zakończyła się w remizie, gdzie uczniowie podziwiali osiągnięcia i sukcesy tutejszych  druhów.

Materiał przygotowany w SP w Koziegłowkach

 

27

LUT

2018

1052

razy

czytano

1842/4571

kozieglowy.pl