Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do


15 września, w sobotę, w zamiejscowym Oddziale Przedszkola Integracyjnego w Hucie Starej, uroczyście przecięto wstęgę. Po wspólnej modlitwie, plac zabaw oraz pomieszczenia przedszkola, poświęcił Proboszcz Koziegłówek ks. Kazimierz Świerdza oraz ks. Adam Konieczny. Zaproszeni goście obdarowali przedszkolaków książkami, słodyczami, datkami pieniężnymi, oraz dobrym słowem. Wśród gości obecni byli Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Stanisław Błoński, Skarbnik Gminy Jadwiga Matyja, Dyrektor ZEAS Katarzyna Zychowicz, Radna Powiatowa Dorota Kaim-Hagar, Radni Gminy i Miasta Koziegłowy oraz rodzice ze swymi pociechami. Maluchy przedstawiły program artystyczny, wspólnie przygotowany z nauczycielami, który porwał dorosłych do zabawy.


Dyrektor Przedszkola w Koziegłowach Ewa Walentek podziękowała wszystkim za przybycie oraz za wsparcie „Szczególne podziękowania kieruję do osób pomagających przy tworzeniu, najpierw pierwszego oddziału w ubiegłym roku, a teraz tego drugiego. Udział rodziców jest tak ogromny, że trudno wyrazić to słowami. Dziękuję: Sylwii i Adamowi Piekarczyk, Marzenie i Marcinowi Będkowskim, Sylwii i Zbigniewowi Ociepkom, Aldonie i Jarosławowi Kulak, Mariuszowi Brzezińskiemu, Alinie i Mieczysławowi Korek oraz Emilii i Robertowi Winiarskim. Kolejność wymienionych nazwisk jest przypadkowa, a zasługi wszystkich tych osób są takie same. Dziękuję wszystkim rodzicom oraz społeczeństwu ze Starej Huty, Koclina, Pustkowia Lgockiego oraz Pińczyc. Ukłony także w stronę władz gminnych,  dziękuję całej Radzie Gminy z Przewodniczącą Joanną Kołodziejczyk,  Radnej Mirosławie Juda i  byłemu radnemu Antoniemu Kawce, wychowawcom: Zdzisławie Jasik, Anecie Grzesistej, Grażynie Czerwik oraz rodzicom i nauczycielom z Przedszkola z Koziegłów.


To czego tutaj dokonaliście to po prostu mistrzostwo świata”- powiedziała pani dyrektor. Faktycznie, jest co podziwiać. Ściany pięknie pomalowane, mnóstwo zabawek edukacyjnych, ciepłe przytulne pomieszczenia oraz ładny ogródek zabaw. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 16.00. Czesne wynosi 40 zł, stawka dzienna za wyżywienie (trzy posiłki) 3,60 zł. Rodzice mogą korzystać z dofinansowania na obiady z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach. Obecnie przyjętych jest 30 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.  Są to  dzieci z Koclina, Pustkowia Lgockiego, Huty Starej I i II, Pińczyc i Myszkowa. Jest to oddział integracyjny więc są też dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dzieci mają zapewnioną opiekę specjalistów. Zgodnie z zapotrzebowaniem, odbywać się będą również zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, które są nieobowiązkowe.


Zamknięcie szkoły w Hucie Starej wywoływało wiele kontrowersji, ale niema tego złego co by na dobre nie wyszło. Budynek jest zagospodarowany, zadbany i ma dobrych opiekunów, a powstała placówka oświatowa służy młodszemu pokoleniu. BK

 


 

 

18

WRZ

2007

3037

razy

czytano

4209/4570

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.